KMP Opole

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Statystyki dnia

2020-04-22
Zatrzymani na gorącym uczynku6
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący3
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
2020-03-01
Zatrzymani na gorącym uczynku3
Zatrzymani poszukiwani1
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący3
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
2020-03-03
Zatrzymani na gorącym uczynku1
Zatrzymani poszukiwani2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
2020-03-02
Zatrzymani na gorącym uczynku2
Zatrzymani poszukiwani3
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
2020-03-04
Zatrzymani na gorącym uczynku4
Zatrzymani poszukiwani2
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
2020-02-23
Zatrzymani na gorącym uczynku9
Zatrzymani poszukiwani5
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
2020-02-21
Zatrzymani na gorącym uczynku12
Zatrzymani poszukiwani7
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący7
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Nowy dron usprawni pracę policjantów z Opola

  Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali nowe narzędzie które na co dzień pomoże im szybko i skutecznie realizować zadania służbowe. Wykorzystanie drona przyczyni się tym samym do eliminowania zagrożeń nie tylko w ruchu drogowym. Wraz z zakupem bezzałogowego statku powietrznego, przeszkolonych zostało 2 policjantów, którzy zgodnie z Prawem Lotniczym przeszli odpowiednie procedury związane z uzyskaniem licencji uprawniającej do pilotowania tego nowoczesnego urządzenia.

 2. Rusza program „Cyberbezpieczny uczeń”

  Nieograniczony dostęp do Internetu umożliwia szybkie zdobywanie informacji, kontakty z innymi ludźmi, czy wymianę danych. Świat wirtualny może jednak kreować inną rzeczywistość i niebezpieczeństwa. „Cyberbezpieczny uczeń” to program, który ma za zadanie uchronić dzieci i młodzież przed takimi właśnie zagrożeniami.

 3. zielona strefa

  Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, oraz oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z Policją.

 4. Połącz pasję ze służbą w Policji i zostań jednym z nas !

  Zapewne większość osób słyszała słynne powiedzenie „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”. Taką właśnie możliwość daje Policja. Służba w formacji daje szansę połączenia swoich pasji i zainteresowań z satysfakcją niesienia pomocy innym. Pierwszy krok to złożenie dokumentów w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu. Dokumenty można również składać całodobowo u oficera dyżurnego w komisariatach w Opolu, Ozimku, Niemodlinie, Dobrzeniu Wielkim.

 5. Oszukiwali ,,na hydraulika”- wpadli dzięki współpracy policjantów z Opola i Częstochowy

  Wspólne działania policjantów z Opola i Częstochowy doprowadziły do zatrzymania trzech osób działających pod legendą pracowników wodociągów. Takim sposobem mieli ukraść blisko 30 tysięcy złotych należących do 85-latki z Opola. Łupów jednak nie dowieźli do celu, na trasie czekali na nich częstochowscy policjanci.

 6. Policjanci kontrolują ogródki działkowe

  Policjanci z Komendy Miejskiej w Opolu prowadzili kontrolę ogrodów działkowych w mieście. Sprawdzali czy na działkach nie przebywają osoby bezdomne lub spożywające alkohol. Radzili też właścicielom, co zrobić w przypadku ujawnienia kradzieży czy włamania.

 7. Podczas spisu powszechnego ludności, uważaj na fałszywych rachmistrzów!

  Od 1 kwietnia rusza powszechny spis ludności i mieszkań. W tym czasie, rachmistrzowie w ramach zleconych im obowiązków będą pukać do naszych drzwi. Aby mieć pewność że odwiedza nas funkcjonariusz publiczny, musimy wiedzieć, jak zweryfikować jego tożsamość. Pamiętaj !!! W żadnym wypadku nie podawaj informacji dotyczących dochodów, stanu konta czy nazwy banku. Rachmistrz nie będzie też pytał o numer dowodu osobistego.

 8. Możesz zostać jednym z nas

  By przybliżyć Wam służbę w opolskiej Policji, powstał film pokazujący naszą codzienną pracę. Choć nie należy ona do łatwych, to jednak może dawać dużo satysfakcji. Wielkie podziękowania dla TV Brawo, która zrealizowała i zmontowała cały spot. Jeśli jesteście zainteresowani służbą w naszej formacji, skontaktujcie się z zespołem doboru. Tegoroczny nabór cały czas trwa.