Spacer po mieście ze skradzionymi rowerami - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Spacer po mieście ze skradzionymi rowerami

Data publikacji 06.03.2018

Sezon rowerowy – dla niektórych trwa cały rok, inni dopiero zaczną. Już teraz jednak przypominamy, by zadbać o swoje jednoślady. Tym razem pokrzywdzony szybko zorientował się o stracie i powiadomił dyżurnego komisariatu. Mieszkaniec Opola rowery pozostawił na klatce schodowej. Policjanci już po niespełna 30 minutach zatrzymali podejrzanych i odzyskali oba jednoślady.

W ubiegłą niedzielę, tuż po południu, do dyżurnego policji zadzwonił 32-letni mieszkaniec centrum Opola. Zgłosił on kradzież dwóch rowerów, które pozostawił na klatce schodowej. Jeden z nich był nie zabezpieczony, natomiast drugi został wyrwany ze skobla.

Po chwili policjanci pełniący służbę w mieście mieli rysopis skradzionych jednośladów. Patrol z Komisariatu I Policji w Opolu juz po niespełna 30 minutach zauważył 2 mężczyzn, którzy prowadzili jeden ze wskazanych przez pokrzywdzonego rowerów. Jak sami przyznali, drugi porzucili kilkadziesiąt metrów dalej.

21-letni mieszkaniec Głogówka i 38-latek z Opola zostali zatrzymani. Okazało się też, że obaj byli nietrzeźwi. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. Odzyskane rowery wróciły do swojego właściciela. Już teraz przypominamy jednak, aby zadbać o swoje mienie – zawsze zapinajmy rowery odpowiednim zabezpieczeniem. Nie warto też chyba oszczędzać na takich urządzeniach – przezorny zawsze ubezpieczony.