Do ostatniego dzwonka, czyli dzielnicowi z dzieciakami - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Do ostatniego dzwonka, czyli dzielnicowi z dzieciakami

Data publikacji 25.06.2018

Mamy już pierwsze dni wakacji. To dobry czas, by przypomnieć naszym dzieciom o zasadach bezpieczeństwa. Dlatego dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Opolu do ostatnich dni nauki odwiedzali szkoły i przedszkola w swoim rejonie. Przypominali jak zachować się nad wodą, co zrobić gdy zaatakuje nas pies czy jak odpowiedzialnie korzystać z Internetu. Dzielnicowych wspierał policjant ruchu drogowego - mali rowerzyści również do niego mieli mnóstwo pytań.

W czasie wakacyjnych dni, mundurowi szczególnie troszczą się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dzielnicowi mający w swoich rejonach placówki szkolne i przedszkolne spotykają się z uczniami i rozmawiają o bezpieczeństwie. Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje nas słodyczami i jakie zasady obowiązują w podróży - to tylko niektóre zagadnienia jakie poruszali dzielnicowi z Komisariatu I Policji we współpracy z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

W ramach akcji "„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” sierż. Paweł Kołodeński i st. sierż Sebastian Madura zwrócili uwagę na zasady, których dzieci powinny przestrzegać podczas wypoczynku nad akwenami. Mówi o korzystaniu tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, wchodzeniu do wody wyłącznie pod nadzorem dorosłych i zakazie skakania do wody tam, gdzie jest to zabronione.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego sierż Paweł Madejczyk przypomniał najmłodszym o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróżny i korzystania z kasku ochronnego podczas uprawiania sportów rowerowych. Mówił też o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

Mundurowi zwrócili uwagę, by zadbać nie tylko o siebie, ale też troszczyć się o bezpieczeństwo innych. Przypomnieli numery alarmowe służb, które należy informować w razie zagrożenia. Dzieci wpatrzone w autorytety słuchały policjantów z dużym zainteresowaniem.

Funkcjonariusze wszystkim dzieciom życzyli wesołych i bezpiecznych wakacji. Wspaniałych przygód i szczęśliwych wspomnień, ale przede wszystkim tego, by po wakacjach nikogo nie zabrakło w szkolnej ławce.

  • Policjanci spotykają się z dziećmi - by były bezpieczne
  • Policjanci spotykają się z dziećmi - by były bezpieczne
  • Policjanci spotykają się z dziećmi - by były bezpieczne