Wpadł z podrobioną receptą - dodatkowo miał przy sobie narkotyki - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Wpadł z podrobioną receptą - dodatkowo miał przy sobie narkotyki

Data publikacji 03.08.2018

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o realizację fałszywej recepty. 26 - latek miał wykupić lek psychotropowy okazując podrobiony dokument. Dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki. Został już zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do policyjnego aresztu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

2 sierpnia tego roku, pracownica jednej z aptek w Opolu zawiadomiła policję o podejrzeniu podrobienia recepty. Farmaceutka poinformowała mężczyznę, że lek będzie do odbioru za godzinę, a w tym czasie opowiedziała policji o swoich podejrzeniach. Według zgłoszenia, młody mężczyzna okazał dokument uprawniający do nabycia leku psychotropowego. I nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że recepta nie posiadała numeru kodu kreskowego.

Na miejsce udali się kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu. Dzięki szybkiej reakcji farmaceutki, przeprowadzone ustalenia mundurowych doprowadziły do 26-letniego mieszkańca naszego powiatu. Kiedy mężczyzna zgłosił się do apteki po odbiór leku, wpadł już w ręce policji.

Dodatkowo w trakcie zatrzymania kryminalni znaleźli przy mężczyźnie tabletki MDMA i susz roślinny. W mieszkaniu 26-latka policjanci ujawnili kolejne narkotyki i leki psychotropowe.

Mieszkaniec powiatu opolskiego usłyszał już zarzuty posłużenia się sfałszowaną receptą oraz posiadania narkotyków. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

 

  • Wpadł z podrobioną receptą - dodatkowo miał przy sobie narkotyki
  • Wpadł z podrobioną receptą - dodatkowo miał przy sobie narkotyki
  • Wpadł z podrobioną receptą - dodatkowo miał przy sobie narkotyki