Tydzień mediacji z opolską policją - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Tydzień mediacji z opolską policją

Data publikacji 12.10.2018

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 18 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 15-19 października. Wzorem lat ubiegłych, oba projekty będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. W ogólnopolskie przedsięwzięcie zaangażowali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

W czasie tegorocznego Tygodnia Mediacji, w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu w dniach 15-17 października pełnione będą dyżury przez policyjnych mediatorów oraz funkcjonariuszy różnych pionów. Osoby, które odwiedzą opolską komendę lub telefonicznie skontaktują się z dyżurującymi, będą mogły otrzymać informacje dotyczące mediacji z zakresu prawa karnego, rodzinnego oraz cywilno–gospodarczego.

Celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie ugodowego rozwiązywania konfliktów, przy wykorzystaniu polubownych metod rozwiązywania sporów i prawa do mediacji.

Policjanci i mediatorzy dyżurować będą w budynku Komendy Miejskiej Policji w Opolu ul. Powolnego 1 w godzinach od 10.00 do 14.00 - pokój nr 141. Policjant/mediator – Grzegorz Siruk – będzie pełnił w tym czasie stały dyżur. Na miejscu wspierać go będą policjanci wszystkich pionów, którzy udzielą konsultacji zainteresowanym.