Podsumowanie Akcji ,,ZNICZ 2018” - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Podsumowanie Akcji ,,ZNICZ 2018”

Data publikacji 05.11.2018

Akcja ZNICZ dobiegła już końca. Podczas tych pięciu dni w samym Opolu odnotowaliśmy jeden wypadek. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu siedmiu nietrzeźwych kierujących i jednego po zażyciu amfetaminy. Dzięki zaangażowaniu policjantów i dobrej postawie uczestników ruchu drogowego, na naszych drogach było bezpieczniej niż w roku ubiegłym.

Ostatni świąteczny weekend upłynął na drogach naszego miasta bardzo spokojnie. W samym Opolu w trakcie trwania pięciodniowej akcji ZNICZ odnotowano jeden wypadek, w którym została ranna jedna osoba. Poza miastem doszło do dwóch kolejnych wypadków, w których ucierpiały dwie osoby.

Niestety, ponownie mieliśmy do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością kierowców wsiadających za kierownicę po alkoholu. Policjanci z opolskiej ,,drogówki” przeprowadzili ponad 420 kontroli pojazdów, w trakcie których zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących. Badanie narkotesterem u jednego z kierowców wskazało na stan po zażyciu amfetaminy. Ci kierujący stracili już swoje uprawnienia, a za przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się.

Opolscy policjanci oprócz działań na drogach i licznych kontroli rozdawali też odblaski w rejonie cmentarzy. Przypominali pieszym, że noszenie odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe. Uświadamiali dzieci i dorosłych, że dzięki elementom odbijającym światło jesteśmy widoczni na drodze już z odległości nawet 200 metrów.

 

Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz dobrej postawie wszystkich uczestników ruchu drogowego, na opolskich trasach było bezpieczniej niż w roku ubiegłym.

  • Podsumowanie Akcji ,,ZNICZ 2018”
  • Podsumowanie Akcji ,,ZNICZ 2018”
  • Podsumowanie Akcji ,,ZNICZ 2018”
  • Podsumowanie Akcji ,,ZNICZ 2018”
  • Podsumowanie Akcji ,,ZNICZ 2018”