Trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie MSWiA zajęli seniorzy z Opola - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie MSWiA zajęli seniorzy z Opola

Data publikacji 23.11.2018

Praca nad nagraniem sprawiła im wiele radości. Chociaż nie mieli profesjonalnego sprzętu, to przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Mowa tu o opolskich seniorach którzy wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu nakręcili spot filmowy pt. ,,Wiek to tylko cyfra”. Dzięki zaangażowaniu i zapadającej w pamięci fabule, seniorzy zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

We wrześniu tego roku, MSWiA ogłosiło konkurs na nakręcenie spotu filmowego pt. „Aktywny senior to bezpieczny senior”. Celem konkursu było  uświadomienie seniorów w zakresie możliwości zadbania o własne bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia.

Dzięki dobrej współpracy opolskich policjantów z miejscowymi seniorami, z Opola do ministerstwa przesłano aż pięć spotów filmowych. Seniorzy wraz z policjantami poszukali pomysłu na ciekawą, przykuwającą uwagę i zapadającą w pamięć fabułę. Jednocześnie bardzo istotny był dla nich aspekt merytoryczny spotu. I tu nieodzowna okazała się pomoc asp. sztab. Macieja Kędry. Mundurowy udzielił seniorom wielu cennych informacji i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które wykorzystano w filmie.

Konkurencja była duża, ponieważ do konkursu wpłynęły aż 54 spoty filmowe. Tylko trzy najlepsze zespoły mogły stanąć na zwycięskim podium, a sześciu autorów zostało wyróżnionych. I tu wśród nagrodzonych materiałów filmowych znalazły się te wykonane przez opolskich seniorów. Spot ,,Wiek to tylko cyfra” przygotowany przez Centrum Edukacyjno - Informacyjnym SENIOR w Opolu zajął trzecie miejsce konkursowe.

Nasz spot filmowy  będą mogli Państwo zobaczyć wkrótce. Zgodnie z regulaminem konkursu zostanie on opatrzony logotypem „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Ale to nie koniec. Komisja wyróżniła dodatkowo opolskich seniorów z Domu Dziennego Pobytu ,, Złota Jesień”  za spot pod nazwą ,,Na rowerze – bezpiecznie w Opolu”.

Dziękujemy wszystkim opolskim zespołom biorącym udział w konkursie. Gratulujemy zaangażowania, inicjatywy i kreatywności w przedstawianiu podstawowych zasad różnych aspektów bezpieczeństwa.