Możesz zostać jednym z nas - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Możesz zostać jednym z nas

Data publikacji 25.06.2019

Jesteś odpowiedzialny, chcesz pomagać innym, nie boisz się wyzwań – pracuj z nami. Jak co roku prowadzimy nabór chętnych do służby w naszych szeregach. W 2019 roku przyjęliśmy 154 osoby. Kolejną możesz być Ty! Teraz podanie można także całodobowo złożyć u dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu i dyżurnych komend powiatowych Policji w całym województwie.

Każdego roku opolska Policja przyjmuje kilkaset podań od osób, które chcą służyć w naszych szeregach. Niestety nie każdy może zostać mundurowym. To ciekawy ale i bardzo odpowiedzialny zawód. Służba to nie praca. Nosząc mundur musimy pamiętać, że obowiązują nas pewne normy i wartości. Żeby zostać policjantem trzeba przejść procedurę doboru, która do łatwych nie należy. To między innymi test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie stanu zdrowia i stopnia zdolności do służby kandydata oraz sprawdzenie poprawności danych w ewidencjach, rejestrach i kartotekach. W nasze szeregi bierzemy najlepszych.

Okazuje się, że wielu spośród kandydatów w poszczególnych etapach doboru nie uzyskuje wystarczającej liczby punktów. Ale, chętnych do założenia policyjnego munduru w naszym województwie nadal nie brakuje. Ci, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi mogą to jeszcze zrobić. Zakupy, inwestycje i wzrost wynagrodzeń już są zauważalne i otwierają perspektywy dla nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Przypominamy!

Dokumenty można składać w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP w Opolu przy ul. Powolnego 3, pokój numer 5;

 • w poniedziałki - godz. 8.00-16.00

 • wtorki i czwartki - w godz. 9.00-14.00

nr telefonu 77 4222150, 77 4222151 lub 77 422 21 58 oraz w komendach powiatowych Policji województwa opolskiego w komórkach kadrowych codziennie w godzinach urzędowania.

Od stycznia tego roku podanie można także całodobowo złożyć u dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu i dyżurnych komend powiatowych Policji w całym województwie.

Dokumenty można pobrać z naszej strony internetowej ►.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu promującego służbę w naszej formacji. To zaledwie przedsmak wyzwań, jakie czekają na każdego po założeniu policyjnego munduru. Film powstał dzięki życzliwości i otwartości Telewizyjnego Studia Brawo, jak również zaangażowaniu m.in. pracowników i funkcjonariuszy z Laboratorium Kryminalistycznego, Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Opolu oraz Wydziału Prewencji KMP w Opolu.

Ładowanie odtwarzacza...
Dla tych, którzy zdecydują się na służbę w naszej formacji, czeka mnóstwo wyzwań. Pierwsze szliwy odbiorą z rąk doświadczonych policjantów. To oni będą nadzorować pracę adeptów, pomagać w realizacji zadać, służyć radą i pomocą. Są to nie tylko doświadczeni funkcjonariusze, ale także ludzie pełni pasji, nietuzinkowi, ciekawi. Zapraszamy do przeczytania o zainteresowaniach i codziennej służbie kilku policjantów z opolskiego garnizonu. Jeśli ktoś waha się, czy spróbować swoich sił w Policji - lektura obowiązkowa i inspirująca:
 
 
 
 
 
 
 • Policjanci w czasie służby
 • Policjanci w czasie służby
 • Policjanci w czasie służby
 • Policjanci w czasie służby
 • Policjanci w czasie służby
 • Policjanci w czasie służby
 • Policjanci w czasie służby
 • przewodnim z psem
 • przewodnim z psem