Za kradzieże i włamania trafił do aresztu - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Za kradzieże i włamania trafił do aresztu

Data publikacji 11.07.2019

Kryminalni z Niemodlina zatrzymali 33-latka podejrzanego o liczne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i włamań na terenie Opola, Nysy i Niemodlina. W jego zainteresowaniu miały być drogie rowery, telefony oraz torebki z dokumentami. Miał on także włamywać się do firm na terenie Niemodlina. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, dlatego grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Decyzją sądu 33-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

Informację o tych zdarzeniach niemodlińscy funkcjonariusze otrzymywali w czerwcu tego roku. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło kradzieży dwóch rowerów z Opola i Tułowic, o łącznej wartości blisko 6000 zł. Po kilku dniach policjanci przyjęli kolejne zawiadomienie o usiłowaniu włamania do firm i warsztatów w Niemodlinie oraz włamania do samochodu w Korfantowie. Dodatkowo otrzymali informację o kradzieżach telefonu i dokumentów.

Sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu Policji w Niemodlinie. W miejscach gdzie dochodziło do przestępstw zabezpieczyli ślady, zebrali dowody i rozpytali świadków. Zebrany przez nich materiał dowodowy wskazywał na działanie tego samego sprawcy. Policjanci ustalili rysopis i wytypowali podejrzewanego. Już po kilku dniach, 33-latek został namierzony przez kryminalnych z Niemodlina i zatrzymany na jednej z ulic w Tułowicach. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 5 zarzutów kradzieży i włamań. Podejrzany działał w warunkach recydywy, dlatego za czyny których się dopuścił grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.