Areszt dla notorycznego włamywacza - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Areszt dla notorycznego włamywacza

Data publikacji 02.10.2019

Policjanci z Niemodlina zatrzymali 38-letniego mieszkańca Sosnowca. Mężczyzna jest podejrzany o liczne kradzieże z włamaniem na terenie Niemodlina. Wpadł, bo wcześniej został spłoszony przez dostawcę w jednym ze sklepów motoryzacyjnych. Na miejscu pozostawił samochód a w nim skradzione rzeczy. Mieszkaniec Śląska usłyszał łącznie 9 zarzutów kradzieży z włamaniem. Działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Niemodlińscy policjanci od początku września otrzymywali niepokojącą ilość zgłoszeń dotyczących włamań do garaży, sklepów, magazynów. Łupem włamywacza padały głównie części samochodowe, narzędzia, kasetki z pieniędzmi. Policjanci podejrzewali, że za włamaniami może stać mieszkaniec Śląska. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

25 września, nad ranem, włamywacz został spłoszony przez dostawcę towaru w jednym ze sklepów motoryzacyjnych. Podejrzewanemu udało się uciec, ale na miejscu pozostawił auto w którym znajdowały się przedmioty z tej i poprzednich kradzieży.

Ustalenia operacyjne kryminalnych doprowadziły ich do Sosnowca. Tam, jeszcze tego samego dnia, policjanci z Niemodlina zatrzymali podejrzewanego o włamania 38-latka. Mężczyzna w lutym tego roku wyszedł z więzienia gdzie odbywał karę za podobne przestępstwa. Prokurator przychylił się do wniosku śledczych i mieszkaniec Śląska trafił już do aresztu na 3 miesiące. Działał w warunkach recydywy dlatego grozi mu do 15 lat więzienia.