Porozumienie w sprawie dodatkowych służb w gminie Dobrzeń Wielki - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Porozumienie w sprawie dodatkowych służb w gminie Dobrzeń Wielki

Data publikacji 10.10.2019

Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski oraz Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa podpisali porozumienie w sprawie dodatkowych służb policjantów w czasie ponadnormatywnym. Tegoroczne porozumienie jest kontynuacją trwającej już od kilku lat współpracy pomiędzy gminą Dobrzeń Wielki a Komendą Miejską Policji w Opolu.

8 września w Urzędzie Gminy Dobrzeń Wielki, komendant miejski podinsp. Rafał Drozdowski podpisał z wójtem Piotrem Szlapa porozumienie na dodatkowe służby ponadnormatywne na terenie gminy. Włodarze Dobrzenia na ten cel przekazali  7 000 złotych.

Porozumienie podpisano w obecności Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim asp. sztab. Macieja Lachowicza.

Zwiększenie ilości policyjnych patroli jest odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności. Dzięki przekazanym przez gminę środkom, funkcjonariusze będą częściej patrolować ulice, a szczególnie miejsca najbardziej zagrożone przestępstwami i wykroczeniami. Dodatkowo mundurowi będą zabezpieczać różnego rodzaju imprezy odbywające się na terenie gminy.