Areszt za narkotyki, wymuszenie rozbójnicze i kradzież - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Areszt za narkotyki, wymuszenie rozbójnicze i kradzież

Data publikacji 12.10.2019

Kryminalni z Opola zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 17 - 22 lata podejrzewanych między innymi o wymuszenie rozbójnicze. W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń piwnicznych, policjanci znaleźli blisko 1,5 kilograma kokainy, amfetaminy, MDMA i marihuany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i wymuszenie rozbójnicze dwaj zatrzymani trafili już do aresztu. Natomiast 19-latek odpowie za wymuszenie rozbójnicze. Mieszkańcom Opola grozi teraz do 10 lat więzienia.

19 września, oficer dyżurny z komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące wymuszenia rozbójniczego, do którego miało dojść w centrum miasta. Na miejsce natychmiast pojechali policyjni wywiadowcy. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że parę chwil wcześniej, 3 młodych mężczyzn grożąc nożem usiłowało wymusić od 24-latka pieniądze. W trakcie szarpaniny mieli skraść pokrzywdzonemu saszetkę i uciec.

Policjanci ustalili rysopis podejrzewanych o wymuszenie rozbójnicze i rozpoczęli ich poszukiwania. Po paru minutach zatrzymali 17, 19 i 22-latka. Mieszkańcy Opola zostali przewiezieni do komendy miejskiej. Podczas przeszukania piwnicy należącej do 17-latka kryminalni znaleźli znaczną ilość narkotyków. 22-latek w mieszkaniu także ukrywał substancje odurzające. Łącznie do tej sprawy operacyjni zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma. kokainy, amfetaminy, MDMA i marihuany. W toku sprawy okazało się, że mężczyźni już drugi raz próbowali siłą wymusić od pokrzywdzonego pieniądze.

Wszyscy trzej podejrzewani usłyszeli już zarzuty. 17 i 22-latek odpowiedzą za podwójne wymuszenie rozbójnicze i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo 17-latek usłyszał zarzut kradzieży saszetki. Obaj decyzją sądu trafili już do aresztu na 2 miesiące. Natomiast 19-latek odpowie za wymuszenie rozbójnicze. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz do 10 lat więzienia.

  • Zabezpieczone do sprawy narkotyki
  • Zabezpieczone do sprawy narkotyki
  • Zabezpieczone do sprawy narkotyki
  • Zabezpieczone do sprawy narkotyki
  • Zabezpieczone do sprawy narkotyki
  • Zatrzymany podejrzany o wymuszenie rozbójnicze i posiadanie narkoytyków