Nagroda dla Franka za ,,Rymowankę - Zachęcankę" - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Nagroda dla Franka za ,,Rymowankę - Zachęcankę"

Data publikacji 29.10.2019

Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Rafał Drozdowski, w imieniu Komendanta Głównego Policji wręczył dyplom i nagrodę za udział w konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”. Wyróżnienie w konkursie otrzymał uczeń drugiej klasy ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Niemodlińskiej. Celem konkursu literackiego była promocja używania elementów odblaskowych oraz „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” w 2020 roku

,,Czy to miasto, czy to wieś,
nosić odblaski dobrze jest !
Będziesz jak świetlik na drodze,
skacząc nawet na jednej nodze !”

Taki właśnie wiersz ułożył Franek – uczeń klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Niemodlińskiej. Twórczość poetycka ucznia z Opolszczyzny, zachęcająca do noszenia elementów odblaskowych reprezentowała nasz powiat w konkursie krajowym organizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Z tej okazji, w imieniu Komendanta Głównego Policji, podinsp. Rafał Drozdowski – Komendant Miejski Policji w Opolu razem z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Piotrem Ludwińskim, złożyli wizytę uczniom Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Niemodlińskiej. Na apelu zorganizowanym przez pedagogów sam komendant miejski wręczył Frankowi dyplom i nagrodę za jego twórczość literacką. W uroczystości wzięła udział również mama Franka, która nie ukrywała wzruszenia.

Spotkanie było okazją do przypomnienia najmłodszym, jak ważne są elementy odblaskowe. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego przekazał na ręce dzieci odblaskowe opaski i książeczki edukacyjne o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Największą jednak atrakcją dla uczniów było policyjne BMW, dzieci mogły wsiąść za kierownicę i choć przez chwilę poczuć się jak stróże prawa.

Forma uroczystego podziękowania zaangażowanemu w konkurs uczniowi była zachętą dla jego kolegów którzy już dziś zadeklarowali aktywny udział w następnych przedsięwzięciach.

  • Komendant miejski wręcza nagrodę uczniowi klasy drugiej
  • Dyplom za udział w konkurskie
  • Apel i uroczyste wręczenie nagrody
  • Uczniowie szkoły oglądają policyjne BMW
  • Uczniowie oglądają policyjny oznakowany radiowóz
  • Uczniowie oglądają policyjny oznakowany radiowóz