Policjanci na „Dniach Otwartych” Narodowego Banku Polskiego w Opolu - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Policjanci na „Dniach Otwartych” Narodowego Banku Polskiego w Opolu

Data publikacji 30.10.2019

Podczas ,,Dni Otwartych” Narodowego Banku Polskiego, opolscy policjanci informowali, jak nie paść ofiarą przestępstwa i bezpiecznie korzystać z karty bankomatowej. Mundurowi korzystają z każdej sposobności, aby ostrzegać przed pojawiającymi się nowymi formami przestępstw. Wydarzenie nawiązywało do obchodów 100-lecia ustanowienia złotego walutą Rzeczpospolitej Polskiej.

Przez pięć kolejnych dni (21-25 października), dzięki zaproszeniu opolskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego, policyjni profilaktycy z komendy miejskiej wspólnie z Inspekcją Kontroli Skarbowej i Służbą Celną rozmawiali z dziećmi i młodzieżą jak nie paść ofiarą oszustwa.

Policjanci ostrzegali, że skopiowanie karty płatniczej nie jest rzeczą skomplikowaną i może przestępcom zająć nawet kilka sekund. Kopiowanie naszych kart może mieć miejsce w sklepach, restauracjach, na stacjach benzynowych, w zasadzie w każdym punkcie gdzie można dokonywać płatności kartami.

Ponad 700 dzieci z opolskich szkół miało możliwość zapoznania się z rolą Narodowego Banku Polskiego w systemie finansowym państwa. Była to także możliwość zaprezentowania instytucji współpracujących z bankiem. Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu Straży Bankowej NBP i otwarcia sejfu, w którym na potrzeby prezentacji ukryte były złote sztabki czekolady. Dzięki policjantom uczestnicy mogli samodzielnie wykonać odbitki swoich linii papilarnych.

W ramach prowadzonych działań mundurowi promowali zawód policjanta wśród młodzieży. 

Dla smakoszy przygotowano słodki poczęstunek w postaci opłatkowych banknotów.

 

  • Młodzież w stroju Straży Bankowej
  • Policjant rozmawia z dziećmi , jak nie paść ofiarą oszustwa
  • Przedstawiciele innych służb