Trwa akcja "Znicz" na Opolszczyźnie - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Trwa akcja "Znicz" na Opolszczyźnie

Data publikacji 02.11.2019

Od początku akcji „Znicz 2019” w naszym regionie doszło do 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Opolscy policjanci odnotowali 73 kolizje. Na Opolszczyźnie, jak i w całym kraju akcja „Znicz” rozpoczęła się 31 października i potrwa do 3 listopada.

Do najpoważniejszego wypadku doszło pod Olesnem 1 listopada 2019 roku. Tam 43-letni kierowca jadący scanią z naczepą, zjechał z drogi i wjechał do rowu. Jak się okazało miał prawie 2 promile alkoholu. Tego samego dnia do kolejnych dwóch zdarzeń z udziałem pieszych doszło w powiatach krapkowickim i nyskim.

W pierwszym przypadku kierujący mazdą nie zachował należytej ostrożności i cofając potrącił pieszą. Drugie zdarzenie miało miejsce w Głuchołazach - tam z kolei kierująca fiatem nieostrożnie omijała pieszą i najechała na jej stopę.

Do godziny 12.00, 2 listopada 2019 roku w naszym regionie doszło do 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Opolscy policjanci odnotowali 73 kolizje. Zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących.

Podczas ubiegłorocznej, całej akcji „Znicz” opolscy funkcjonariusze odnotowali 84 kolizje i 7 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Zatrzymali 32 nietrzeźwych kierowców.

Jak co roku zadaniem policjantów jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze zwracają uwagę na właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów (w okresie całej doby). Informują zainteresowanych o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. W tych dniach, wzmożony ruch jest widoczny nie tylko na drogach tranzytowych, ale również na drogach dojazdowych do cmentarzy i w rejonie samych nekropolii.

Przed nami powroty, pamiętajmy zatem o ostrożności na drodze! Bądźmy czujni, a prędkość dostosujmy zarówno do warunków panujących na drodze jak i natężenia ruchu.