Mundurowi promowali zawód policjanta - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Mundurowi promowali zawód policjanta

Data publikacji 18.11.2019

Policjanci z komendy miejskiej spotkali się z opolskimi licealistami, by opowiedzieć im o swojej pracy i zachęcić młodych ludzi do wstąpienia do służby. Inicjatywa była okazją do przybliżenia profesji, ale też miała pomóc młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jakim niewątpliwie jest wybór zawodu. Niektórzy z nich już wiedzą, że to właśnie policyjny mundur chcą założyć w przyszłości.

W ubiegłym tygodniu (12 listopada) mundurowi z komendy miejskiej promowali służbę w policji wśród uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Opolu. Licealiści dowiedzieli się, jakie wymogi musi spełnić kandydat, który chciałby wstąpić w szeregi tej formacji oraz jakie predyspozycje mogą się przydać w tym zawodzie. Bo to właśnie w tej służbie zakres zadań jest bardzo szeroki, a jej różnorodność umożliwia realizację wielu pasji.

Część z tych osób już deklarowała, że w niedalekiej przyszłości założy policyjny mundur. Jedni chcą w ten sposób podtrzymać rodzinną tradycję, inni spełnić dziecięce marzenia, a dla niektórych ma być to sposób na życie.

Więcej informacji na temat doboru można uzyskać na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu:

http://opolska.policja.gov.pl/op/praca/dobor-do-sluzby-w-polic/4584,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji-dlaczego-warto-zostac-policjantem.html

  • Policjanci rozmawiają z młodzieżą o służbie w policji
  • Policjanci rozmawiają z młodzieżą o służbie w policji
  • Policjanci rozmawiają z młodzieżą o służbie w policji