Dzień Edukacji Prawniczej z opolskimi policjantami - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Dzień Edukacji Prawniczej z opolskimi policjantami

Data publikacji 20.11.2019

W ramach Dnia Edukacji Prawniczej policjant z opolskiej drogówki spotkał się ze studentami Uniwersytetu Opolskiego. Podczas prelekcji mundurowy rozmawiał z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej za spowodowanie zdarzeń drogowych, a w szczególności za kierowanie pojazdem po zażyciu środków odurzających. Funkcjonariusz zaprezentował sprzęt jakim na co dzień posługują się policjanci. Spotkanie było również okazją do promowania zawodu policjanta.

18 listopada obchodzony był Dzień Edukacji Prawniczej. Jego celem jest promocja wiedzy prawnej, rozbudzenie zainteresowania młodych tematyką prawa, ale przede wszystkim przybliżenie instytucji wymiaru sprawiedliwości i porządku publicznego.

Projekt pn. ,,Prawo jazdy i dowód rejestracyjny poproszę” został zorganizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów ELSA w Opolu. Na wykłady zaproszono przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Ideą przedsięwzięcia było uświadomienie młodym ludziom, jakie skutki prawne mogą spotkać tych, którzy stwarzają zagrożenie na drodze.

O odpowiedzialności prawnej oraz o zagrożeniach opowiadał st. sierż. Paweł Madejczyk z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej. Funkcjonariusz zaprezentował sprzęt jakim na co dzień posługują się policjanci, a także przybliżył im codzienny przebieg służby. Inicjatywa była okazją do przybliżenia profesji, ale też miała pomóc młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jakim niewątpliwie jest wybór zawodu.


 

 

  • Policjant ruchu drogowego podczas prelekcji ze studentami