Połącz pasję ze służbą w Policji i zostań jednym z nas ! - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Połącz pasję ze służbą w Policji i zostań jednym z nas !

Data publikacji 29.07.2020

Zapewne większość osób słyszała słynne powiedzenie „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”. Taką właśnie możliwość daje Policja. Służba w formacji daje szansę połączenia swoich pasji i zainteresowań z satysfakcją niesienia pomocy innym. Pierwszy krok to złożenie dokumentów w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu. Dokumenty można również składać całodobowo u oficera dyżurnego w komisariatach w Opolu, Ozimku, Niemodlinie, Dobrzeniu Wielkim.

Powodów, dla których warto wypowiedzieć rotę policyjnego ślubowania jest naprawdę wiele. Każdy z kandydatów rozpoczyna proces rekrutacji z zapleczem własnych doświadczeń, oczekiwań i wyobrażeń, co do służby w formacji. A może Ty również zastanawiasz się czy warto wybrać niebieski mundur?. Pierwszy krok to złożenie dokumentów w Wydziale Ogólnym  Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Niezbędne informacje uzyskasz pod numerem 47 864 35 90.  Dokumenty można również składać całodobowo u oficera dyżurnego tutejszej jednostki, w komisariatach przy Cmentarne, Chabrach, a także w jednostkach w Ozimku, Niemodlinie i Dobrzeniu Wielkim.

Służba w Policji jest dla ludzi, którzy chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi i realizować się w formacji umundurowanej. Każdy kto zdecyduje się na taką ścieżkę zawodową może liczyć na stabilne zatrudnienie, wysoki poziom nauczania i możliwość doskonalenia zawodowego, a także awansowania w stopniu i na stanowisku. Policjanci mają również prawo do dodatkowych świadczeń takich jak dofinansowanie do urlopu, zwrot kosztów dojazdu czy ekwiwalent za umundurowanie. To także możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby.

Złożenie dokumentów jest możliwe w Wydziale Ogólnym  Komendy Miejskiej Policji w Opolu przy ul. Powolnego, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod nr tel. 47 861 25 45. Dokumenty można również złożyć u dyżurnego tutejszej jednostki, w komisariatach w Opolu przy ul. Cmentarnej i Chabry, a także w jednostkach w Ozimku, Niemodlinie i Dobrzeniu Wielkim.

Kilka cennych informacji dla tych, którzy chcą rozpocząć proces rekrutacji:

  • Kandydatów do służby w Policji, przystępujących do etapów postępowania kwalifikacyjnego, prosimy o posiadanie przy sobie przedmiotów ochrony osobistej umożliwiających zakrycie ust i nosa, a także rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk.
  • W przypadku realizowania etapu testu wiedzy i testu sprawności fizycznej w szkołach Policji, przedmioty ochrony osobistej umożliwiające zakrycie ust i nosa, a także rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk, kandydaci będą zobowiązani używać w pomieszczeniach zamkniętych szkoły z wyjątkiem rozgrzewki, zapoznania się z torem przeszkód oraz w trakcie testu sprawności fizycznej.
  • Podyktowane jest to koniecznością zapewnienia reżimu sanitarno-epidemicznego, w związku ze stanem epidemii wirusa SARS-CoV2, w celu zapewnienia bezpieczeństwa kandydatom oraz funkcjonariuszom i pracownikom Policji
  • Policjanci na rowerach
  • Policyjne radiowozy grupy speed
  • Motocykl na kładzie
  • motocyklista
  • lódź motorowa