Zabezpieczaliśmy Pierwszy Opolski Rajd Rowerowy - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Zabezpieczaliśmy Pierwszy Opolski Rajd Rowerowy

Data publikacji 21.09.2020

Policyjne radiowozy, drużynka rowerowa i funkcjonariusze na motocyklach zabezpieczali niedzielny rajd rowerowy w Opolu. Wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i związanego z nim dnia bez samochodu. Na uroczyste otwarcie mostu im. Joachima Halupczoka przybyli mieszkańcy miasta propagujących zdrowy styl życia. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci z Opola.

W ubiegłą niedzielę (20 września ) Prezydent Miasta Opola przeciął wstęgę otwierając kładkę pieszo-rowerową przy ulicy Bolkowickiej w Opolu. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy miasta, którzy przybyli na uroczystość jednośladami. Po oddaniu mostu do użytku, mieszkańcy mogli ruszyć w peletonie ulicami miasta. Wszystko po to, by oddać pamięć legendzie polskiego kolarstwa – Joachimowi Halupczokowi pochodzącemu z Opolszczyzny.

Przejazd miłośników jednośladów zabezpieczali policjanci z Opola. Mundurowi kierowali ruchem na motocyklach i policyjnymi radiowozami. Na rajdzie nie mogło zabraknąć policjantów z drużynki rowerowej. Ich obecność spotkała się ze szczególną sympatią mieszkańców.

Po sportowym wysiłku na mieszkańców miasta czekał przygotowany w Parku 800-lecia piknik. Wśród zaproszonych gości i przedsiębiorców byli policyjni profilaktycy. Mundurowi odpowiadali na pytania młodych ludzi zainteresowanych wstąpieniem do służby w Policji.