Policjanci kontrolują ogródki działkowe - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Policjanci kontrolują ogródki działkowe

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci z Komendy Miejskiej w Opolu prowadzili kontrolę ogrodów działkowych w mieście. Sprawdzali czy na działkach nie przebywają osoby bezdomne lub spożywające alkohol. Radzili też właścicielom, co zrobić w przypadku ujawnienia kradzieży czy włamania.

Wraz z nadchodzącą wiosną, właściciele ogródków działkowych rozpoczynają prace porządkowe przygotowujące ich do nowego sezonu. W tym czasie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzają systematyczną kontrolę takich miejsc.

Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, mundurowi sprawdzają stan zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek, oraz czy nie grupują się tam osoby, których zachowanie mogłoby stwarzać zagrożenie. Policjanci w trakcie kontroli rozmawiają z właścicielami działek, jak należy zabezpieczyć sprzęt, aby nie stać się ofiarą kradzieży.

Przekonują, że wspólne działania funkcjonariuszy i działkowców mogą przyczynić się do ograniczenia przestępczości oraz aktów wandalizmu na terenie ogrodów. Mundurowi wskazywali korzyści, które wypływają z „sąsiedzkiej czujności” i współodpowiedzialności. Ponadto funkcjonariusze przedstawiali procedury postępowania w przypadku ujawnienia włamań bądź kradzieży.

Aby uniknąć kradzieży apelujemy o zwiększenie czujności !

  • podczas prac na działce nie pozostawiajmy cennych przedmiotów bez nadzoru
  • w altance nie przechowujmy rzeczy wartościowych - pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach
  • zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na terenie ogródków działkowych - kiedy mamy wątpliwości, co do zachowania nieznanych osób, niezwłocznie zadzwońmy na Policję
  • w miarę możliwości zwracajmy uwagę kto przebywa na działce sąsiada, w razie wątpliwości, skontaktujmy się z jej właścicielem.

 

  • Policjanci podczas kontroli na ogródkach działkowych
  • Policjanci podczas kontroli na ogródkach działkowych
  • Policjanci podczas kontroli na ogródkach działkowych