Akcja "Alkohol i Narkotyki" - kierowca ciężarówki pod wpływem - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Akcja "Alkohol i Narkotyki" - kierowca ciężarówki pod wpływem

Data publikacji 06.02.2018

Ponad 3700 skontrolowanych kierowców. 6 osób nietrzeźwych, a wśród nich kierowca kilkunastotonowego TIR-a jadący na "podwójnym gazie" - to wyniki akcji "Alkohol i Narkotyki". Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Działania zostały przeprowadzone na terenie całego województwa opolskiego.

5 lutego, od wczesnych godziny porannych do wieczora na terenie naszego województwa policjanci ruchu drogowego przeprowadzali akcję "Alkohol i Narkotyki". Takie działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców lub będących pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 3700 badań stanu trzeźwości kierujących. Dodatkowo sprawdzali stan techniczny pojazdów, w szczególności tych cieżarowych.

Wśród skontrolowanych osób policjanci zatrzymali 44-latka prowadzącego kilkunastutonową ciężarowkę scanię. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jechał w stronę Pragi, więc czekało go jeszcze ponad 300 km drogi. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna musi liczyć się z karą nawet do 2 lat więzienia i wysoką grzywną. Oprócz kierowcy ciężarówki w ręce policjantów wpadło jeszcze 5 nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że kierowca pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. W szczególności, gdy kieruje autem ciężarowym. Jeśli widzimy dziwnie zachowującego się kierowce, nie wahajmy się powiadomić policji. Ważne, żebyśmy wpólnie dbali o bezpieczeństwo na naszych drogach.