„Przyhamuj, życie przed Tobą!” – V edycja za nami - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

„Przyhamuj, życie przed Tobą!” – V edycja za nami

Data publikacji 26.06.2018

Zakończyła się V edycja opolskiej kampanii „Przyhamuj, życie przed Tobą”. Statuetka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu trafiła do rąk Łukasza Settlera z Zespołu Szkół w Byczynie. To on okazał się najlepszym kierowcą w konkursie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas turnieju. Bezkonkurencyjne w rywalizacji na najlepszy zespół ratowników, okazały się uczennice Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie – Paulina Hiza i Aleksandra Gatak.

Kampania „przyhamuj, życie przed Tobą!” była kierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Opolszczyzny. W ramach projektu zorganizowano liczne spotkania, podczas których młodzież dowiedziała się od ekspertów z zakresu ruchu drogowego, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym oraz jak prawidłowo przygotować pojazd i jego pasażerów do jazdy. Uczniowie mieli okazję również doświadczyć dochowania pojazdu i zderzenia w specjalnych symulatorach należących do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

W konkursie kończącym V edycję kampanii „Przyhamuj, życie przed Tobą!” wzięły udział trzyosobowe zespoły ze szkół z całego województwa. Członkowie każdej z drużyn musieli rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Dwóch spośród nich stanęło też przed zadaniem opatrzenia rany poszkodowanemu i prawidłowego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie. Jedna, posiadająca prawo jazdy osoba, musiała również pokonać slalom samochodem egzaminacyjnym z WORD-u. Najlepszy kierowca otrzymał okolicznościową statuetkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, którą wręczył podinsp. Maciej Milewski z WRD KWP.

Organizatorami kampanii byli: Kuratorium Oświaty w Opolu, opolski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzka Policji w Opolu oraz Polski Związek Motorowy w Opolu. Podsumowanie przedsięwzięcia zaingurowało akcję ,,Bezpieczne wakacje na drodze".