,,Piraci drogowi" zatrzymani do kontroli - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

,,Piraci drogowi" zatrzymani do kontroli

Data publikacji 09.08.2018

Ryzykowne manewry, lekceważenie przepisów czy nadmierna prędkość, to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń na drogach. Tym razem policjanci z Opola w porę zatrzymali trzech ,,miłośników szybkiej jazdy”. Najbardziej nierozsądny kierowca przekroczył prędkość o 69 km/h w terenie zabudowanym na obowiązującej ,,pięćdziesiątce”. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierowcy stracili już swoje prawo jazdy.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Opolscy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów na drogach. A to tylko niektóre przykłady nieodpowiedzialnego zachowania kierujących.

27 lipca tego roku patrolujący ulice naszego miasta mundurowi z opolskiej ,,drogówki” zauważyli w terenie zabudowanym pędzącego osobową Hondą. ,,Pirat” na obowiązującej ,,pięćdziesiątce” jechał z prędkością 119 km/h. Jak się później okazało, za kółkiem siedziała 28 - letnia mieszkanka Opola. Kobieta straciła uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych, nie obyło się też bez mandatu karnego.

Tej samej nocy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, na wysokości ulicy Monte Cassino namierzyli jadącego z przewrotną prędkością kierującego osobowym Audi. Ten mężczyzna na liczniku w terenie zabudowanym miał 112 km/h. 27-latek nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego łamie przepisy ruchu drogowego i naraża bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Teraz będzie miał czas na przemyślenia, ponieważ jego prawo jazdy zostało już zatrzymane przez policjantów.

Kolejnym przykładem nieodpowiedzialnej jazdy jest kierujący osobową Hondą, który w sobotni wieczór ( 28 lipca tego roku) na ulicy Wrocławskiej jechał z prędkością 121 km/h na dozwolonej ,,siedemdziesiątce”.

Tylko podczas dwóch służb policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali trzy dokumenty uprawniające do kierowania. Tym samym udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnym kierowcom.

Wszyscy Ci kierujący to młodzi ludzie, którzy swoją postawą narażają na utratę życia czy zdrowia nie tylko siebie, ale i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, kulturę na drodze tworzą nie tylko znaki i sygnały drogowe, ale i nasze zachowanie.. Kierowco- wyhamuj, życie przed Tobą.

Apelujemy: przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h jest szalenie niebezpieczne !!!Kierujący nie są świadomi, jaki wpływ ma to na bezpieczeństwo poruszających się po drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pieszy w zderzeniu z pojazdem ma wówczas niewielkie szanse na przeżycie.

Jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.