Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Data publikacji 03.10.2018

Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu spotkał się z dziećmi w Stegu Arenie aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Działanie zorganizowane było podczas ustanowienia rekordu Guinessa w najdłuższej kolorowance. Dzieci wykazały się solidną wiedzą z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego, za co nagrodził je asp. sztab. Maciej Kędra.

23 września w Stegu Arenie w Opolu dzieci wraz z rodzicami walczyły o ustanowienie rekordu Guinessa w najdłuższej kolorowance. Wspólne spędzanie czasu przez całe rodziny było też okazją do rozmów o bezpieczeństwie.

Asp. sztab. Maciej Kędra z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu przygotował dla najmłodszych quizy i zagadki z zakresu znajomości zasad poruszania się po drodze. Policjant tłumaczył dzieciom jak ważne jest noszenie odblasków podczas poruszania się po zmroku w miejscach gdzie nie ma chodnika.

Dzieci z uwagą słuchały wskazówek jak radzić sobie w drodze do szkoły, podczas zabawy na świeżym powietrzu, uczyły się bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych czy sygnalizacji świetlnej. Policjant przypomniał też najmłodszym jak postępować w kontaktach z osobami obcymi i w przypadku zagubienia się.

Te dzieci, które odważyły się wejść na scenę i zmierzyć z zadaniami konkursowymi, mogły liczyć na doping kolegów i rodziców. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone.

  • Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
  • Porozmawiajmy o bezpieczeństwie
  • Porozmawiajmy o bezpieczeństwie