Szabrował w szpitalu - teraz odpowie przed sądem - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Szabrował w szpitalu - teraz odpowie przed sądem

Data publikacji 07.03.2019

Policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu zatrzymali 61-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Mężczyzna podejrzany jest o liczne kradzieże na terenie jednego ze szpitali w mieście. Jego łupem padały portfele z dokumentami, torebki, pieniądze i telefon. 61-latek odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy do Komisariatu II Policji w Opolu wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży, które miały miejsce na terenie jednego z opolskich szpitali. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy dokładnie przeanalizowali napływające zgłoszenia. Dzięki zebranym informacjom wytypowali mężczyznę podejrzanego o te kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przez kilku dni szabrował w szafka pacjentów. Jego łupem padały głównie portfele z dokumentami, torebki, pieniądze i telefony.

61-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu w jednej z miejscowości w gminie Ozimek. Policjanci przedstawili mężczyźnie 7 zarzutów kradzieży, w tym kradzieży dokumentów i kart. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za takie przestępstwa mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

  • większość szpitali ma swoje depozyty, warto tam pozostawić cenne dla nas rzeczy, by w ten sposób uchronić je przed kradzieżą;

  • kiedy wychodzimy na badania poprośmy innych pacjentów, aby zwrócili uwagę na nasze torebki, portfele i inne rzeczy osobiste.