Areszt za rozbój z użyciem noża - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Areszt za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 13.11.2019

Policjanci z Ozimka już po kilku minutach zatrzymali 48-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Agresor miał przyłożyć nóż do twarzy 54-latka i żądać od niego wydania pieniędzy i telefonu. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł żadnych obrażeń, a policjanci odzyskali skradzione mienie. Decyzją sądu 48-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Teraz musi się liczyć z karą nawet do 12 lat więzienia.

5 listopada, dyżurny Policji komisariatu w Ozimku otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na jednej z ulic miasta. Dzięki szybkiej reakcji świadka który zawiadomił policjantów, napadnięty 54-latek nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejscu kryminalni ustalili, że napastnik grożąc ofierze pozbawieniem życia skradł jej pieniądze oraz telefon komórkowy i uciekł. Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy. Już po kilku minutach namierzyli podejrzewanego, który ukrywał się w zaroślach. Kilka metrów dalej policjanci znaleźli nóż, którym agresor miał grozić przypadkowo napotkanemu mężczyźnie.

48-latek został przewieziony do policyjnych aresztów. Następnego dnia usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna tłumaczył, że pieniądze potrzebował na alkohol. Decyzją sądu trafił już do aresztu na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem noża grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

  • Kryminalni prowadzą zatrzymanego, podejrzanego o rozbój
  • Policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • Policjanci przesłuchują podejrzanego