Rowerowy rajd seniorów w asyście opolskich policjantów - Aktualności - KMP Opole

Aktualności

Rowerowy rajd seniorów w asyście opolskich policjantów

Data publikacji 13.07.2020

Policjanci z komendy miejskiej wspólnie z Urzędem Miasta Opola, przygotowali rajd rowerowy dla seniorów zrzeszonych w Klubie Centrum Senior w Opolu. Liczna grupa, pod opieką urzędników i policjantów, ruszyła 18 kilometrowym szlakiem rowerowym prosto nad turawskie jeziora. Tam, czekali na nich policyjni wodniacy. Projekt objęty patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Opolu jest częścią działań pn. ,,Bezpieczny senior na drodze”.

Ponad  dwudziestu seniorów ruszyło w ubiegły czwartek (9 lipca) w rajd rowerowy nad jeziora turawskie. Seniorzy mieli do pokonania 18 kilometrową trasę. W drodze towarzyszyli im policjanci z drużynki rowerowej, którzy zabezpieczali peleton z każdej strony.

Przed wyjazdem uczestnicy zostali przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Otrzymali także od policjantów opaski odblaskowe i dzwonki rowerowe. Asp. sztab. Maciej Kędra  przypomniał seniorom o zasadach bezpiecznego poruszania się jednośladem  i konieczności zachowania odpowiedniego odstępu. 

Po dotarciu na miejsce, wszystkich uczestników rajdu czekała niespodzianka. Na miecie seniorów przywitali policyjni wodniacy oraz poczęstunek. Kiedy już seniorzy wzmocnili się posiłkiem, przyszła pora na rozmowy o bezpieczeństwie. Policjanci przypominali najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu, opowiadali o tym jakich niebezpiecznych sytuacji należy unikać. Dużą uwagę poświecono bezpieczeństwu podczas wypoczynku wakacyjnego. Jedną z atrakcji był przygotowany przez mundurowych konkurs w rzucie bojką ratowniczą.

Seniorom gratulujemy kondycji i wytrwałości, liczymy na kolejne wspólne przedsięwzięcia!