Aktualności

Mężczyzna podejrzany o pobicie 5-miesięcznego dziecka aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 06.05.2016

29-latek podejrzany o pobicie 5-miesięcznej dziewczynki został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,znęcania się oraz kierowania gróźb karalnych. O zdarzeniu funkcjonariuszy zawiadomiła matka dziecka oraz lekarze, którzy udzielali dziecku pomocy.

Niemowlę do szpitala trafiło z poważnymi obrażeniami głowy. Badanie lekarskie wskazywało na to, że 5-miesięczna dziewczynka mogła zostać pobita. Lekarze zawiadomili o swoich podejrzeniach funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. 4 maja, zawiadomienie o zanęcaniu się nad nią oraz dzieckiem, złożyła również 22-letnia matka pobitej dziewczynki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przemoc miał stosować 29-letni partner kobiety.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został przez policjantów zatrzymany, przewieziony do komendy i przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, znęcania się oraz kierowania gróźb karalnych.

Sąd Rejonowy w Opolu, na wniosek Policji oraz prokuratury, tymczasowo aresztował go na 3 miesiace.  Za takie przestępstwa może mu grozić do 10 lat więzienia. 

  • zatrzymanie podjerzanego o pobicie dziecka
  • zatrzymanie podjerzanego o pobicie dziecka
  • zatrzymanie podjerzanego o pobicie dziecka
  • zatrzymany za pobicie dziecka
  • zatrzymany za pobicie dziecka
  • zatrzymany za pobicie dziecka
Ładowanie odtwarzacza...